Opis użytkowy do projektu budowlano-wykonawczego Akademickiego Centrum Sportu – wielodyscyplinarna hala sportowa z częścią hotelową

 1. OPIS UKŁADU FUNKCJONALNO-PRZESTRZENNEGO
  Układ przestrzenny obiektu to trzy bryły połączone ze sobą zarówno architektonicznie jak i funkcjonalnie, tak aby tworzyły harmonijną całość:
  Część hotelowa zlokalizowana jest od strony południowej działki
  Główna hala sportowa stanowi część centralną zespołu
  Część zapleczowa zlokalizowana została od strony północnej działki.
 1. OPIS POSZCZEGÓLNYCH ELEMENTÓW FUNKCJONALNYCH HALI:
  Część hotelowa
  Jest to budynek dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony z głównym wejściem od strony południowej. Obiekt jest przewidziany do korzystania  dla osób niepełnosprawnych; uwzględniają to szerokości drzwi, wymiary i wyposażenie sanitariatów oraz układ komunikacyjno-funkcjonalny. Jedna z klatek schodowych będzie wyposażona w podnośnik schodowy, w tym celu dostosowano wymiary biegów i podestów do wymagań w/w podnośnika.

  Hala główna
  Jest to hala o wymiarach 30 x 48 m, pozwalająca na lokalizację boiska do piłki siatkowej, koszykówki, tenisa oraz do piłki ręcznej. Sala może być podzielona na trzy sektory. Wysokość hali pozwala na rozgrywanie meczów siatkówki na poziomie drużyn ligowych.

  Zaplecze
  Zaplecze zaprojektowano od strony północnej hali i składa się z dwóch części: jedno i dwukondygnacyjnej.
  W części dwukondygnacyjnej zlokalizowano w parterze: szatnię ogólną, zespoły sanitarno-szatniowe dla ćwiczących, pomieszczenia administracyjne i pomocnicze i salę do gry w tenisa stołowego oraz siłownię. Konstrukcja tej części obiektu umożliwia połączenie bądź rozdzielenie sali do gry w tenisa stołowego oraz siłowni.
  W piętrze części dwukondygnacyjnej budynku zlokalizowano salę do ćwiczeń korekcyjnych, zaplecze szatniowo-sanitarne oraz pomieszczenia administracyjne.
  Galeria I piętra, nad siłownią, może być użytkowana jako magazyn podręczny lub jako miejsce dla widowni, jednorazowo nie przekraczającej 30 osób.